Bir Tıp Devrimi: PainHS

0
1572

Genel olarak tıp dünyasına baktığımızda neredeyse her gün çoğunun bile ismini duymadığımız gelişmeler yaşanmaktadır. Son zamanlarda keşfedilen PainHS testi tıpta devrim yaşatacak nitelikte bir buluş. Avustralyalı bir ekip yaptığı araştırmalar sonucunda PainHS testi sayesinde kronik ağrıların hücreler üzerindeki etkisini ele alarak ağrıya uygun tedavi için PainHS testi uygulayarak önemli derecede doğru tespit ile hastalara doğru tedavi imkanı sağlayacak.

Son zamanlarda azalmasına rağmen geçmiş 20 yıla baktığımzda yanlış tedavilerden dolayı bir çok hastanın yaşamanı yitirdiğine şahit olduk. Haber programlarında görmeye alıştığımız yanlış teşhis ve tedavi sonucu mağdur olan aileler ve çocuklar yanlış teşhis ve tedavinin sonuçlarını net bir şekilde kanıtlar nitelikte.

Avustralyalı ekibin uzun süreli incelemeler ve çalışmalar soncunda keşfettiği PainHS testi sayesinde artık doğru teşhis ve tedavi sağlanacak.PainHS testi sayesinde kronik ağrının nedeni tam oalrak belirlenerek doğru tedavi sağlanacak.

Yeni kan testi olan PainHS’nin mimalarından olan Nörolog Mark Hutchinson, “Bu kan testi, bizim için hastalara yeni bir pencere açacak çünkü sadece kesin teşhisi koyan bir alet olarak kalmayacak, ilaç yazma konusunda da daha iyi rehberlik etmemizi sağlayacak” açıklamasını yaptı.

PainHS adı verilen yeni testin ise dünya genelinde 18 ay içerisinde kullanıma sunulacağı söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here